logo

Złóż życzenia

Prezent

Dzisiaj świętują Feliksa, Leonarda, Ziemowita. Nie zapomnij o życzeniach!

Za tydzień piejmy zdrowie: Arkadego, Mikołaja, Stanisława

Nudności w ciąży – jak sobie z nimi radzić?

logo
Nudności w ciąży – jak sobie z nimi radzić?

Poranne nudności to jedna z najbardziej znanych i uciążliwych dolegliwości, występujących w pierwszym trymestrze ciąży. Odczuwane są przez ok. połowę przyszłych matek. Niestety, u niektórych kobiet nudności w ciąży występują nawet przez cały dzień.

http://www.aviomarin.com.pl/pl/choroba-lokomocyjna/

Foto: babyonline.pl

Warto więc poznać kilka prostych sposobów zapobiegania…

Warto więc poznać kilka prostych sposobów zapobiegania i leczenia tej nieprzyjemnej przypadłości. Mdłości w ciąży mają przeważnie podłoże hormonalne, mogą być jednak wywołane również przez stres lub toksyny. Aby im zaradzić, dobrze jest pić dużo wody mineralnej, najlepiej niegazowanej oraz naparów ziołowych( nawet 3 litry dziennie ), pomagają one bowiem w pozbyciu się toksycznych substancji z organizmu.

Innym, wypraktykowanym sposobem jest wypijanie zaraz po przebudzeniu szklanki ciepłego mleka oraz zjedzenie choćby drobnej przekąski, jak banan czy kilka herbatników. Wielu kobietom pomaga na nudności w ciąży jedzenie migdałów i świeżego imbiru. Z pewnością należy też unikać intensywnych zapachów i smaków, które podczas ciąży mogą wywoływać mdłości. Warto dbać o zdrową dietę i regularne spożywanie niezbyt obfitych posiłków( najlepiej min. 5 razy na dzień ).

nudności

Foto: www.we-dwoje.pl

Istotną rolę w zapobieganiu nudnościom odgrywa również witamina B6, dlatego też przyszłe mamy powinny jeść dużo takich produktów, jak ryby, kiełki pszenicy, warzywa, chude mięso, banany. Często zdarza się, że za nudności w czasie ciąży odpowiedzialne są konkretne potrawy, dobrze więc bacznie obserwować swój organizm i eliminować’ podejrzane’ produkty z diety.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes